ECHO to nowa konstelacja muzyczna na polskiej scenie.

Powstała w wyniku spotkania Zofii Nowakowskiej, doświadczonej wokalistki o ogromnym dorobku scenicznym z producentem muzycznym o pseudonimie Nox.

Zosia Nowakowska rozpoczynała swoją karierę muzyczną jako nastolatka w teatrze muzycznym Studio Buffo, gdy w 2004 roku wcieliła się w rolę Julii w musicalu „Romeo i Julia”. W ten sposób zaczęła się jej trwająca do dziś musicalowa przygoda. Od kilku lat występuje
w Teatrze Roma, gdzie grała główne role w musicalach: „Mamma mia”, „Piloci”. W najnowszej produkcji Romy – musicalu „Aida” można zobaczyć ją w roli Amneris.

Głos Zofii można usłyszeć również w różnych projektach muzycznych na scenach całej Polski (m. in. na koncertach Piotra Rubika i Jacka Cygana), a także na ekranach kin. Ostatnio w polskiej adaptacji nowej wersji Króla Lwa – dorosła Nala śpiewała właśnie jej głosem.

Spotkanie Zosi z belgijskim producentem, Davidem Noxem zaowocowało powstaniem nowego projektu muzycznego – ECHO. Artyści stworzyli razem kilkanaście utworów, inspirowanych klimatem retro i nostalgicznym, nieco „brudnym” brzmieniem, jednocześnie czerpiąc ze współczesnych, elektronicznych nurtów. Większość tych kompozycji trafi na ich pierwszy album.

Teksty do piosenek napisała Patrycja Kosiarkiewicz, która w mistrzowski sposób oddała klimat powstały podczas spotkań Zosi i Davida – klimat przesycony melancholią, refleksją, ale też pełen emocji i energii.